Wróć

MiniMotion


Instruktor: Barbara Skalska-Dulińska

Fizjoterapia jest dziedziną, która rozwinęła się w znaczący sposób w ciągu ostatnich kilku dekad. Powstało wiele nowych metod terapeutycznych dających możliwości pasywnej pracy z pacjentem, takich jak terapia manualna czy osteopatia. Pozwoliło to na bardzo precyzyjne diagnozowanie problemu pacjenta oraz jego terapię. Dzięki temu fizjoterapia stała się popularna.

Rozwój ten dotyczy jednak nie tylko pasywnych metod, ale i fizjoterapii aktywnej, funkcjonalnej. Spowodowało to wzrost zapotrzebowania na kosztowny sprzęt do treningu funkcjonalnego, wzmacniającego i treningu kardio. Pojawiło się wiele urządzeń treningowych, takich jak platformy balansowe, mini-trampoliny, żyroskopy, które stały się koniecznym wyposażeniem gabinetu fizjoterapeutycznego.

Mimo tych nowości w rehabilitacji zostało kilka luk. W stanie ostrym i w końcowym etapie rehabilitacji nadal było niewiele możliwości ćwiczeń z minimalnym lub maksymalnym obciążeniem, a możliwości treningu kręgosłupa były znacznie mniejsze niż tych dotyczących kończyn. Zwłaszcza odczuwano brak urządzenia pozwalającego na trening odcinka szyjnego kręgosłupa.

Mini Motion zostało stworzone właśnie jako odpowiedź na zapotrzebowanie na urządzenia do ćwiczeń odcinka szyjnego, ale szybko okazało się, że ma znacznie szersze zastosowanie w rehabilitacji. Aktualnie Mini Motion wykorzystywane jest w treningu praktycznie wszystkich części ciała, od szyi aż po palce stóp!

Wymagania, jakie przed nim postawiono to przede wszystkim:

- możliwość wykorzystania w fazie ostrej rehabilitacji,
- wielofunkcyjność,
- niski koszt,
- niewielka waga,
- niewielkie rozmiary,
- możliwość treningu w domu pacjenta.

Wymagania te doprowadziły do powstania wielu prototypów urządzenia, aż w końcu w 2010 roku Mini Motion trafiło do sprzedaży.

Cele terapii z wykorzystaniem MM to zmniejszenie dolegliwości bólowych, mobilizacja stawów, trening stabilizacyjny i wzmacniający. Osiągamy je poprzez odpowiednie dobranie parametrów treningu i pozycji wyjściowej pacjenta. W rehabilitacji ortopedycznej po zabiegach chirurgicznych MM może być wykorzystywany od bardzo wczesnego etapu, aż do powrotu do pełnego obciążenia.

Mini Motion nie jest substytutem aktualnie wykorzystywanych metod terapeutycznych. Powinno być traktowane, jako ich uzupełnienie i dodatek pozwalający na szybsze osiągnięcie celu terapeutycznego.

Dzięki niewielkim rozmiarom i stosunkowo niskim kosztom urządzenie może być wykorzystywane zarówno w gabinecie terapeutycznym jak i w domu pacjenta, jako przyrząd do ćwiczeń domowych. Umożliwia nowoczesny trening i podejście funkcjonalne, które wcześniej nie było możliwe.

Mini Motion to nowość na polskim rynku fizjoterapeutycznym, która pozwoli terapeutom na większe zaangażowanie pacjenta w przebieg terapii. Umożliwi ono prowadzenie różnorodnego treningu dostosowanego do problemu pacjenta a także zastąpi wiele innych drogich urządzeń.

Zapraszamy do odwiedzania strony minimotion.plDla kogo?

Fizjoterapeuci, trenerzy personalni,
lekarze.

Każdy uczestnik szkolenia otrzymuje:

- skrypt w języku polskim,
- certyfikat,
- pełny zestaw Mini Motion wart 649 zł,
oraz:
- obiad w dniu kursu,
- herbatę, kawę, ciastka w przerwach!


WOLNE MIEJSCA!!!

Termin kursów:

06.04.2014r. (niedziela)

Cena kursu:

Wkrótce